Як підібрати масляний фільтр для сільгосптехніки

Масляні фільтри для спецтехніки

Спеціальна техніка для сільського господарства постійно застосовується у складних умовах. Пил, вологість у атмосфері, перепади температури ускладнюють функціонування агротехніки. Ці фактори є причиною встановлення масляних фільтрів для спецтехніки, які здатні захистити важливі вузли машини від забруднень.

Весь бруд і різні тверді елементи, потрапляючи в двигун трактора або комбайна, можуть призвести до його поломки та швидкого зносу. Щоб запобігти цьому, необхідно встановлювати якісний масляний фільтр для сільгосптехніки, що забезпечить більш ретельне очищення пального.

Види фільтруючих елементів для сільгосптехніки

Існує три різновиди фільтрів, які встановлюють на спецтехніку:

  1. Масляні - очищають масло від стружки, пилу, твердих частинок і т.д. Олійний матеріал рухається по системі, потрапляє в корпус фільтра до спецтехніки, і після очищення повертається в силовий блок.
  2. Повітряні забезпечують очищення від сторонніх частинок, всмоктуючи їх разом із повітрям. Повітряні фільтри для сільгосптехніки – це своєрідна перешкода для забруднюючих елементів, що потрапляє у двигун. Якщо техніка застосовується в курній місцевості, рекомендується завжди мати з собою запасний повітряний фільтроелемент.
  3. Паливні – очищають пальне від сторонніх добавок. Існують два типи паливних двигунів: грубої (ФГОТ) та тонкої очистки (ФТОТ). Завдання першого – затримати великі забруднюючі частки. Другий здатний боротися із дрібними фракціями, які вже пройшли через ФГОТ.

Також є гідрофільтри, які захищають гідравлічний механізм від забруднень. Фільтр сприяє очищенню всієї системи від домішок з повітря та, що знаходяться в маслі.

Правила підбору масляного фільтра

Вибір елемента для очищення залежить від типу техніки, в яку він буде встановлений і її застосування. Ви можете підібрати фільтр масляний для трактора тонкого чи грубого очищення. Якщо потрібно, щоб паливо було максимально очищене, вибирайте перший варіант.

Більшість масляних фільтрів мають цілісну конструкцію, але є моделі, які можна розібрати. Перші при зношуванні вимагають повної заміни всього елемента. Другі зустрічаються у прямоточних фільтрах, при поломці якого можна обмежитися лише заміною фільтруючого блоку.

Вибрати масляний фільтр для комбайнів нескладно. Важливо, щоб він мав такі компоненти:

  • сталева пружина, яка виконує натяг;
  • перепускний клапан;
  • елементи, що виконують фільтрацію;
  • антидренажний клапан для перешкоди відтоку.

За наявності всіх перерахованих вище деталей, фільтруючий елемент буде правильно виконувати свої функції. Це гарантує хорошу працездатність не тільки двигуна, але і всіх комплектуючих спецтехніки.

Перед тим як купити фільтр масляний, необхідно враховувати кілька нюансів.

  1. Місце експлуатації спецтехніки. При роботі техніки в умовах із високою забрудненістю, найкращим варіантом буде фільтр із синтетичним елементом очищення. Також підійдуть комбіновані фільтроелементи, які добре справляються з важкими умовами курної місцевості.
  2. Рівень очищення масляного фільтруючого елемента. Для досягнення максимального очищення, необхідно використовувати одночасно фільтри для грубого та тонкого очищення.
  3. Розміри місця фільтрації. Габарити масляного фільтра залежать від типу викладки та простору покладеного матеріалу у фільтр. Синтетичний матеріал кладуть шарами, целюлозу у формі зірочки чи спіралеподібно.

Якісні масляні фільтри розраховані для роботи при високих температурах та сильних стрибках тиску, що гарантує тривалий термін служби безперебійної роботи техніки.