Як вибрати гідравлічний фільтр для сільгосптехніки?

Щоб сільськогосподарська техніка працювала справно, потрібно вибрати гідравлічний фільтр для трактора та регулярно проводити заміну. З ним система отримує нормальне функціонування й не забивається забрудненнями.

Головні завдання гідравлічного фільтра

Часто ламання електроніки та механіки трактора відбувається через потрапляння пилу, сміття. Найкраще рішення – встановлення якісного фільтра, але він не використовується протягом 5 років без змін. Важливо оновлювати елемент у міру забруднення. З ним вийде продовжити потенційний термін експлуатації обладнання.

Фільтрація позитивно впливає на:

  • помпу;
  • клапан;
  • мотор;
  • РВТ.

Ламання будь-якої з цих запчастин призводить до простою, трактор неможливо використовувати певний час, через що план роботи не виконується, це негативно позначається на врожаї або сезонному обробітку землі.

Фільтр встановлюється для того, щоб частини сміття не потрапляли в рідину. Є різні розміри сіток, що вловлюють, все залежить від області експлуатації. Навіть якщо потраплять у систему дрібні камінці, вони, швидше за все, застрягнуть і зупинять робочий процес. Мінімально сміття дряпає внутрішні елементи, але з часом збільшується знос. Рекомендується регулярно оновлювати не тільки фільтр, а й гідравлічне масло.

Причини забруднення

Чому потрібно чистити та з часом оновлювати гідравлічний фільтр для сільгосптехніки? Сміття складно побачити в рідині й прибрати звідти, розміри частинок бувають різні, але шкода завдається велика.

Забруднення діляться на рідини, метали, домішки, тверді елементи, кислоти, герметик. Загалом ідеться про іржу, бруд, фарбу, пісок, цинк, золото, свинець, залізо, мастила, хімію, герметизувальні пасти та інше. Оптимально обирати універсальний варіант, що захистить від різного типу сміття, бо систему трактора не вдасться обладнати одразу 5 чи 6 унікальними фільтрами. Під час підбору варто звертати увагу й на місце розташування фільтрувального елемента. Перед тим, як здійснювати покупку, краще визначити те, звідки домішки та бруд потрапляють у систему. Так, орієнтуючись на джерело, вийде підібрати оптимальне місце для монтажу.

Забруднення бувають первинними, проникальними, полімерними, зовнішніми. Також є бруд, що потрапляє в робочому процесі. Частинки просто розбиваються на дуже дрібні, через що завдається шкода електроніці та механіці, взагалі звести до мінімуму виробниче сміття не можна, тому все, що залишається – встановити фільтр.

Класифікація гідравлічних фільтрів

Фільтр – одна з головних робочих частин гідросистеми. Його роль полягає в тому, щоб не дати потрапити стороннім предметам у внутрішню частину. У комплексі так потенційний термін експлуатації значно збільшується.

Виділяють такі типи гідравлічних фільтрів:

  • ґратчастий;
  • щілинний;
  • поверхневий;
  • об'ємний.

Відрізняються конструкції й за корпусом. Залежно від призначення, характеристик і бюджету, виробники виготовляють моделі з нержавіючої сталі або пластику. Під час вибору важливо орієнтуватися, за якого температурного режиму функціонуватиме виріб, з чого саме складається гідравлічна рідина і як загалом працює трактор. Усі корпуси розбірні. Проблем з монтажем або зберіганням не буде. Плюс такий формат у кілька разів спрощує загалом заміну тих деталей, що вже зламалися. Не доведеться оновлювати весь блок, припустимо перевстановити тільки окремий елемент, що вже вийшов з ладу.

Багаторазові деталі очищаються досить просто. Для цього застосовують очищення хімікатами або продування повітрям. Є й різні місця розташування деталей у корпусі. Види гідравлічних фільтрів за цим фактором діляться на зливні, напірні, всмоктувальні.

Рекомендується порівняти кілька різних форматів, щоб визначитися з тим, який підходить для певного трактора, місця монтажу, температури, експлуатаційного навантаження. Усе залежить від потужності сільськогосподарської техніки, того, як часто й довго вона застосовується, для яких завдань. Є фільтри, що потребують щомісячної заміни, якісь достатньо оновлювати раз на пів року або 365 днів. Але чим довший період використання, тим дорожче.

Параметри в'язкості та особливості індикатора забруднення

Один з головних чинників під час вибору гідравлічного фільтра – це в'язкість робочої рідини. Від неї залежить те, які габарити підходять для експлуатації. На ранніх стадіях застосування трактора часто цей момент упускають, але потім фільтраційна система починає швидше заповнюватися сміттям. Також, якщо людина встановить великий фільтр, хоча насправді той і не потрібен, експлуатаційні витрати будуть дуже високими, тим паче, що чим ширший розмір, тим дорожча модель.

Якщо виявиться, що система дуже маленька, то скоро трапиться передчасне відключення індикаторів забруднення, плюс будуть сильні перепади тиску. Є ризики, що постраждає електроніка або навіть мотор трактора, а ремонт або купівля нової запчастини коштуватиме дорожче, ніж оновлення фільтра раз на пару місяців.

Варто орієнтуватися на діапазон температур і вибирати мінімальну. Тоді не відбудеться передчасна транзитна передача, й доповнення прослужить довше.

Що стосується індикатора забруднення, він буває цифровим або аналоговим. Під час калібрування краще орієнтуватися на низький перепад тиску. Припустиме виробниками значення варіюється від 1 до 8. Якщо дивитися на відношення монтажу індикатора до чистих перепадів, то оптимальний варіант – це три до одного.

На що ще звертати увагу?

Рекомендується враховувати швидкість потоку. Це важливий параметр, якщо виконується фільтраційне калібрування. Професіонали радять дивитися на максимальну й брати її з запасом. Часто пульсації перевищують максимальну продуктивність, тому потрібно брати це до уваги. Наприклад, якщо застосовується в тракторі гідроакумулятор, у ньому накопичується під тиском рідина, якщо зламається помпа, то вона потрапить прямо в систему сільськогосподарської техніки через підвищене навантаження. Мінімально знизиться ККД і збільшаться витрати на ремонт.

При необхідності ви можете вибрати та замовити запчастини на техніку CASE: