Ремонт молотарки комбайнів Case
Комбайни для збирання зерна Case – складний агрегат, який є поєднанням робочих машин, що виконують одночасно або поетапно операції різного характеру. Ремонт молотарки комбайна вимагає особливого підходу, оскільки вона виконує ключову функцію. Умови експлуатації та обслуговування впливають на довговічність обладнання.
Принцип роботи молотарки та основні неполадки
Одним із найважливіших механізмів у роботі є молотарка комбайна. Однак крім неї присутні ще деякі апарати, які формують цілісну систему.
Обов'язкові елементи:
- жатка;
- стрічковий транспортер;
- каменевловлювач;
- молотильний барабан;
- соломотряс;
- транспортувальна решітка;
- подрібнювач;
- копнювач;
- горизонтальний шнек;
- зерновий бункер;
- похилий шнек.
Існує певний алгоритм дій зернозбиральної машини. Після початку процесу жниварка переносить колосся на стрічковий транспортер, який везе їх до молотарки. Колоски проходять над жолобом, у який зсипається велике каміння, його називають каменевловлювач. Далі врожай мнеться і ворушиться молотильним барабаном, щоб він відокремився від непотрібних частин рослини. Після цього зерно і солома відправляються двома різними потоками. Ядра плоду та чужорідні частинки потрапляють на транспортувальну решітку. У цей час стебла і пропущені молотаркою колосся переміщуються на соломотряс. Залишки врожаю висипаються в спеціальний відсік. Відокремлені соломини проходять свій шлях у подрібнювачі та або викидаються на поле, або залишаються в копачі. У цей момент обдувається лушпиння, і випадає сміття із зерна. Далі врожай потрапляє в зерновий бункер.
Оскільки агрегат досить складний, то й неполадки часто спричиняють серйозні збої в роботі. Типові несправності молотильного апарату можуть бути різного характеру і впливу на працездатність.
Обороти барабана молотарки не регулюються. Якщо проблема присутня, то зерно буде погано молотися. Внаслідок цього оператору доведеться робити кілька проходів. Для вирішення потрібно оглянути машину і знайти причину неможливості регулювання.
Роздроблення зерна і його недостатнє подрібнення. Неполадка може статися через неправильно встановлений агрегат. Буде потрібна корекція довжини тяг.
Значні втрати та пошкодження цілості врожаю. У цьому разі перевіряється і регулюється зазор. Якщо планки обладнання несправні, то вони відправляються на ремонт. Жалюзі соломотряса в разі пошкодження оглядаються і замінюються.
Невластиві пошкодження зернових культур під час збирання. Це може бути спричинено надмірною швидкістю обертання. У такому разі рекомендується збільшити зазор між елементами або зменшити швидкість обладнання. Не зайвим буде діагностика стану деталей.
Мала кількість насіння на виході. За цю операцію відповідає компонент під барабаном. Ймовірна причина виникнення проблеми — неоптимальний зазор і неправильна частота обертання барабанного пристрою.
Молотарка під час запуску не починає працювати. Варто звернути увагу на якість і цілісність проводки, на кільця розподільника. Механізму може не вистачати кількості енергії.
Виправляти несправності повинен фахівець з ремонту молотильного барабана і його деталей. Самостійні спроби виконати заміну частин або виправлення агрегату можуть призвести до його збоїв.
Усунення несправностей молотарки комбайна
Ефективність роботи комбайна залежить від працездатності кожної підсистеми. У разі неможливості якогось елемента виконувати свою самостійну функцію загальна система також припиняє функціонування. Ремонт комбайнів Case передбачає знаходження всього агрегату в стані ремонту.
Діагностика
Для аналізу надійності стану машини потрібно враховувати середній час перебування її в робочому або неробочому положенні. Фахівці оглядають складності відмов якогось із механізмів. Для молотарки характерні високі ремонтні витрати. Зазвичай потрібне розбирання та засоби реконструкції.
Ремонт
У ремонт молотильного апарату входить усунення несправностей у: приймальному бітері, підбарабанні, барабані молотарки. Може знадобитися регулювання обертів у разі поганої молотьби зерна. Якщо агрегат установлено неправильно, то коригують довжину тяг. За потреби планки ремонтують або замінюють. В окремих випадках збільшують зазор між деталями або роблять його оптимальним. Чиниться також електро-система, яка впливає на роботу молотарки. Під час виконання лагодження використовуються тільки оригінальні запчастини зернозбиральних комбайнів Case або їхні аналоги найвищої якості.
Специфіка налаштування молотильного елемента
Налаштування молотильного елемента впливає на кількість втраченого врожаю. Воно включає в себе необхідну адаптацію під процес для правильної роботи механізму.
- Зазор жалюзі та його регулювання. Майстер проводить його з використанням спеціального ключа. Деталь, що обертається, встановлюється на вали приводної системи. Ця дія дозволяє контролювати положення жалюзі.
- Регулювання швидкості обертового вузла вентилятора через клиноремінний варіатор. Гідравлічна система керує швидкістю.
Зміни можна коригувати, виходячи з ефективності роботи сільгоспмашини.
Поради з обслуговування
Для підтримання довговічності та працездатності елементів комбайна, зокрема й молотарки, передбачено обслуговування агрегату. Рекомендують у період після реконструкції оглянути, перевірити правильність збірки та регулювання всіх вузлів, затяжку кріплень. Усі рідини та мастила за потреби доливають у бак, відсіки гідросистеми зчеплення і гальм, у систему охолодження. Двигун і робочі органи обкатують ухолосту протягом десятка хвилин. Якщо після ремонту машина зібрана і відрегульована належним чином, то всі механізми легко запускаються зусиллям комбайнера.