Що таке силос?
Зміст:
Слово "силос" має іспанське походження. В Іспанії silo - це підвал, у якому зберігається зерно. У російськомовних країнах воно набуло подвійного значення. В основному силосом називають корм для тварин, приготований із свіжої зелені шляхом консервування. Другий зміст, який надають цьому слову, - приміщення для зберігання зерна та зернопродуктів.
Види силосу
Головне призначення силосу - годування сільськогосподарських тварин у холодну пору року. У ньому містяться корисні речовини, які влітку отримують з свіжої зелені. Буває кількох видів.
- Кукурудзяний. До складу входить бадилля кукурудзи, іноді додаються качани. Ступінь стиглості має бути молочно-восковою, щоб рослини не втратили соковитість.
- Лугова. Виготовляється з дикорослих трав.
- Зерновим. Складовими є овес, жито та ячмінь. Для силосування їх сіють спеціально, перемішуючи із бобовими.
- З конюшини, люцерни та кропиви. Сюди також додаються бобові та зернові, але вони не є основою.
- З очерету, очерету та осоки. Час збору - до викиду волоті.
До складу силосу може входити й інше: капуста, бурякове бадилля, соняшник, бульби картоплі.
У каталозі нашої компанії представлені силоси для зберігання зерна за доступними цінами.
Підготовка
Технологія виробництва єдина для всіх видів силосу. Складається з кількох етапів:
- збирання зеленої маси;
- доставка на місце, де готуватиметься корм;
- подрібнення відповідно до стандартів (від 1 до 10 см);
- закладення маси у спеціальні приміщення;
- ущільнення отриманої структури;
- ізоляція від надходження вологи та повітря;
- утеплення всієї конструкції.
Ізоляція виконується шляхом накриття полімерною плівкою високої міцності. Для утеплення поверх плівки насипають шар землі, піску або торфу, максимальна товщина - 20 см. Час консервації - від 30 днів до 3 місяців. Чим молодший вміст, тим швидше приготується силос. Якість готового продукту залежить від кількох факторів: виду культур, сприятливого часу збирання, правильного ступеня подрібнення та щільності укладання.
Спеціалізовані приміщення
Приготування та зберігання великих обсягів силосу здійснюється у спеціалізованому елеваторному обладнанні - ямах, траншеях, вежах. Їхні головні конструктивні особливості:
- непроникність для вологи;
- теплостійкість;
- стійкість до хімічної дії.
Для забезпечення цих властивостей найчастіше використовується бетон та цегла. Траншеї можуть викладатися бутовим каменем. Найбільшими з цих споруд є силосні вежі, ємність яких може сягати 600 тонн. Вони відрізняються від ям та траншів надземною конструкцією. Висота веж може сягати 43 метрів.
На великих елеваторах розміщуються силосні корпуси, що з кількох рядів веж. Процес виготовлення силосу супроводжується виділенням кислот, але завдяки міцним матеріалам стін ремонт башт не потрібний. Термін зберігання продукту у таких приміщеннях - кілька років.