Основні несправності жниварки та способи їх усунення
Жниварка комбайна - навісне обладнання для комбайна, що використовується на етапі скошування агрокультур та подальшої їх переробки (обмолочування). Залежно від способу збирання врожаю для збирання зернових культур можуть використовуватися жниварки наступних типів:
- Навісні - застосовується для роздільного збирання агрокультур;
- Причіпні – встановлюються на трактори з достатньою потужністю;
- Самохідні – значно збільшують продуктивність виконаної роботи за рахунок автономності;
- Очісують - безпосередньо впливає на колосся, не чіпаючи при цьому стебла.
Незважаючи на наявність різних варіацій жниварок, найбільш популярними сьогодні прийнято вважати - навісне обладнання. Жниварка навісного типу складається з: корпусу, стабілізуючого носка, мотовила, носка (поворотно-поступального кроку), шнека та транспортера. Враховуючи конструкційні особливості, жниварки бувають призначені як для різних сільськогосподарських культур (пшениця, овес, жито ячмінь і т.д.), так і виключно для єдиного виду культури (соняшника). Залежно від різновиду жниварки, необхідно підбирати і запчастини CASE для спецтехніки.
Можливі несправності та способи їх усунення
Найпоширеніша причина - незадовільне поздовжнє копіювання або повна його відсутність. Така поломка може виникнути внаслідок порушення регулювання механізму поздовжнього врівноваження. Така несправність може бути зовні виявлена і усунена наступним чином:
- жниварка CASE зависає у верхній межі копіювання - відпустити пружину;
- жниварка зависає в нижній межі копіювання - натягнути пружину.
При регулюванні зазору між жниваркою та перехідною рамкою похилої камери варто дотримуватися діапазону від 0,5 до 1,5 мм. Ремонт та регулювальні роботи жниварки або інших комплектуючих (двигун, колеса, коробка передач, система охолодження тощо) необхідно виконувати тільки після блокування рами (похилої камери), натягу гальма стоянки та повної зупинки роботи техніки.
Як запобігти поломкам
Для того, щоб ремонт жниварки комбайна не став щорічним, після закінчення сезону, необхідно перевірити масло в трансмісії рядів. Оскільки в жниварці використані синтетичні олії, міняти їх не потрібно, достатньо доповнити до рівня, що рекомендується.
Запобігти поломці та зберегти запчастини на жниварки CASE у хорошому стані, можна також за рахунок щорічного технічного обслуговування після сезону:
- Очистіть жниварку від бруду. При цьому ділянки з ущільнювачами не варто промивати водою під тиском;
- Огляньте жниварку в кінці сезону на наявність пошкоджень і деталей, що розгвинтілися. Окрему увагу приділіть дисковим та прибиральним ланцюгам;
- Виконуйте мастило лише після очищення жниварки;
- Проаналізуйте стан ножів подрібнювача та відстань між ними. За наявності пошкоджень необхідно обов'язково замінити ножі. Робити це краще попарно, щоб не порушити рівність ряду.