Як правильно вибрати візок для транспортування жниварки?

Перевезення сільськогосподарської техніки – важливий процес у період збирання врожаю. Запчастини для жниварки Case відмінно підходять до будь-яких типів сільськогосподарських жаток і забезпечують якісний переїзд агрегату. Візок для жниварки – універсальний причіпний пристрій, який ефективно справляється з завданням зміни дислокації.

Візок для транспортування жниварки

Для чого потрібний візок для жниварки?

Основне завдання такого візка – перевезення різних типів жниварок (зернових, соняшникових, кукурудзяних та ін.). Здійснювати передислокацію сільськогосподарських агрегатів за допомогою вантажних машин – не найкраще рішення. Так як вони не мають належних умов для правильної установки та кріплення жниварок. Тому в процесі переїзду, особливо за поганих дорожніх умов, це може призвести до поломки як агрегату, так і транспорту, що перевозить. Візок для перевезення жниварки має ряд експлуатаційних переваг:

  • збереження жниварок під навісами або на складах, без використання інших агрегатів;
  • можливість проведення ремонтних робіт, огляду сільськогосподарської техніки, здійснення технічного обслуговування;
  • перевезення жниварок без труднощів по польовому та іншому дорожньому покриттю;
  • можливість заміни однієї жниварки на іншу, безпосередньо під час збору врожаю, так як це здійснюється без допомоги будь-яких навантажувачів.

Залежно від ваги, габаритів та особливостей сільськогосподарської техніки вибирають причіпні пристрої, що відповідають цим характеристикам.

Види візків для транспортування жниварки

Існує кілька видів візків. Вони відрізняються відносно того, яка техніка та яких габаритів перевозитиметься з її допомогою.

Одновісні

Проста конструкція одновісних моделей дозволяє легко маневрувати на невеликих полях та вузьких дорогах. Вони оснащені одним опорним колесом, яке покращує процес регулювання, та жорстким дишлом. Виробники часто оснащують їх стоп-сигналами для забезпечення безпеки під час перевезення у темні періоди доби. Одновісні візки для перевезення жниварок призначені для конструкцій шириною до 9,5 метрів.

Двохосні

На відміну від попереднього виду у конструкції двовісних візків впроваджено керовану передню вісь для максимально однакового руху відносно комбайна. Вона дозволяє здійснювати польові маневри із великим радіусом повороту. Велика відстань між осями запобігає зіткненню в зоні транспортера. Допустима ширина жниварки – до 13 метрів.

За допомогою комбайна жниварку загружають на візок і закріплюють його. Через опори візка проведено спеціальну трубу, яка утримує стеблопідйомники. Для управління жниваркою, особливо її задньої балки, візки для транспортування жниварки обладнують ложементами. Відстань між опорами регулюється вздовж балки самого візка.

На що варто звернути увагу при виборі візка?

Вибір правильного візка для перевезення жниварки забезпечує максимально продуктивний процес збирання врожаю та економить час для перевезення сільськогосподарського обладнання. Щоб логістика була високому рівні, варто звернути увагу деякі характеристики:

  1. Безпека. Один із найважливіших аспектів при перевезенні великих сільськогосподарських комбайнів та агрегатів. Перш ніж вибирати візок, потрібно переконатися як в кріпленні, так  і в якості самого матеріалу, з якого він виробляється. Так як експлуатація техніки здійснюється на досить проблемних дорогах, шасі та рама мають бути виконані з високоякісних матеріалів та витримувати зазначену вагу.
  2. Управління. Мобільність та великий радіус поворотних механізмів забезпечують ефективний процес транспортування жниварки. Тому при виборі візка зверніть увагу на ці характеристики. Вибір правильного пристрою покращить перевезення на крутих поворотах та вузьких дорогах.
  3. Габарити. Існують як універсальні типи візків – для всіх видів жниварок, так і спеціалізовані – для певних моделей. Параметри візка повинні суворо відповідати характеристикам агрегату, який перевозитимуть. Неправильний вибір може призвести до пошкоджень перевізного пристрою та жниварки.

Оскільки візок є невід'ємною складовою сільськогосподарського транспорту в процесі руху, він має бути оснащений обов'язковими елементами: габаритами, знаками, маркуваннями. Щоб не зіткнутися з проблемами, при купівлі візка обов'язково перевірте наявність сертифіката транспортування сільськогосподарської техніки.

Найпопулярніші моделі візків

На українському ринку транспортні візки представлені у величезному асортименті. Серед сільськогосподарських аграріїв найпопулярнішими є кілька моделей:

  1. Універсальний візок ЛАН–2А. З його допомогою здійснюється транспортування соняшникових, зернових та кукурудзяних жниварок. Перевезення реалізується комбайном за допомогою фаркопного пристрою. З переваг цієї моделі можна виділити наявність балансиру, який допомагає візку точно підлаштовуватися під дорожній рельєф та запобігає деформації рами. Ширина жниварки не повинна перевищувати 10 метрів.
  2. Універсальний візок ЛАН–4А. Це двовісна модель так само призначена для перевезення різного типу жниварок. Обходити нерівності під час переїзду допомагає поворотна вісь. Для зручного розміщення агрегату візок обладнано спеціальними адаптерами, які регулюються по куту нахилу. Візки цієї моделі мають хорошу маневреність і чітко повторюють рух комбайна. Перевозять жниварки до 11 метрів.
  3. Універсальний візок Fiellday. Конструкції даного типу візків бувають як одновісні, так і двовісні. Передній міст допускає кут повороту до 60 градусів. Він оснащений балансиром, який підлаштовує пристрій під нерівності на дорогах та запобігає пошкодженню сполучного елемента із самим комбайном. Регулювання опор по куту нахилу, висоті і центру тяжіння дозволяє розмістити жниварку так, щоб вона не виглядала за габарити транспорту, що перевозиться.
  4. Універсальний візок ЛАН–1А. Допустима ширина конструкції, що перевозиться, до 7,5 метрів. Достатня ширина переднього мосту дозволяє запобігти перекиданню жниварки на нерівних дорожніх полотнах. У конструкції так само передбачений балансир, за допомогою якого пристрій повністю копіює дорожній рельєф і забезпечує точне входження в повороти. Візок ЛАН–1А оснащений світлотехнікою для зручного користування у темні періоди доби.

Візки для транспортування жниварки мають різні модифікації. Для коректного процесу транспортування жниварки та її зберігання варто приділити особливу увагу обслуговуванню агрегатів. Запчастини для жниварок повинні бути виготовлені з високоякісних матеріалів і обов'язково мати відповідні сертифікати. Запчастини для жниварки Case відповідають усім вимогам для зручної та безпечної заміни під час поломки агрегату.